Iskolánkról

A helyi általános iskola több száz éves múlttal dicsekvő intézmény, a Vértes lábánál fekvő kis faluban található, ahol az emberek háborítatlan nyugalomban élnek és összetartó faluközösséget alkotnak. Mindennapjainkat meghatározza a természet közelsége, a karnyújtásnyira elterülő hegyek, dombok és rétek tarka sokszínűsége. Kristálytiszta a levegő, a Nagy-legelő felett figyelő szemmel köröz a parlagi sas. Ez a madár több mint száz éve él környezetünkben, s ahol a madarak királya gyökeret ereszt, ott érdemes letelepedni, mert ez a faj csak az érintetlen és élhető közegben képes fennmaradni.

Érdemes itt gyermeket nevelni, hisz intézményeink biztonságosak, a szülőnek nem kell aggódnia a kábítószer, a dohányzás és a mostanában jellemző testi erőszak káros hatásai miatt.

A „mi iskolánk” kicsit más, mint az átlagos tucat intézmény. A 8-15 fős osztályok ideális teret biztosítanak az itt tanító pedagógusoknak az oktatáshoz, a képességek kibontakoztatásához.

Több sajátos nevelési igényű tanulóval is foglalkoznak pedagógusaink, akiknek sikerült beilleszkedni a kis osztályközösségbe. Olyan légkört alakítottunk ki, amelyben a gyermek a főszereplő, ahol minden tanuló arcvonásait ismeri a tanító néni, ahol mindenki figyel a másikra.

Az óvoda és az iskola is német nemzetiségi intézmény, a nyelv oktatása kiemelt óraszámban történik. A kompetenciamérések eredményei az országos átlag feletti értéket mutatnak, büszkén elmondhatjuk és számtalan példa is bizonyítja, hogy a tőlünk kikerülő gyerekek sikeresen felvételiznek a közép- és felsőoktatási intézményekbe, több tanulónk ért el kimagasló eredményt egyetemi német nyelvi szakon.

Fontos szempontnak tekintjük a környezet megismertetését, ezért sok túrát szervezünk a környéken, mert a táj és az élővilág beszédesebb minden tananyagnál.

Rendezvényeinkkel és gazdag programkínálatunkkal kiemelkedünk a környező települések köréből, sokszínű és ötletgazdag csapat tervez és szervez.

Tájékoztató

Az intézményeknek az Nkt. 27. § (2) bekezdésében meghatározott nyitvatartási ideje 2023 szeptember 1-től

Dolgozóink

Igazgató: Terjékné Hadlacki Csilla tanító, közoktatás vezető

Igazgató helyettes: Hajdúné Juhász Andrea tanár

Ügyviteli dolgozó: Fejes Zsolt

Osztályfőnökök- 2023/20224

1. Sárosi Ferencné tanító

2. Varga Csilla Tünde tanító

3. Gál Viktória Adrienn tanító

4. Regenhart Ágnes tanító

5. Csepeli Alíz testnevelő, biológia szakos mestertanár, gyógytestnevelő

6. Marton László tanár, magyar nyelv és irodalom- történelem

7.  Bene-Szabados Veronika tanárnő, matematika-fizika-digitális kultúra; könyvtáros

8. Hajdúné Juhász Andrea tanárnő, kémia-biológia- természetismeret; gyógypedagógus

Munkaközösség vezetők:

alsós: Gál Viktória Adrienn tanítónő

felsős: Csányi Noémi tanárnő; nemzetiségi nyelv és irodalom

DÖK segítő pedagógus: Bene-Szabados Veronika

További tanáraink, tanítóink:

Illés Richárd tanár, ének

Karácsonyi Péter tanár, földrajz

Lukácsné Zimán Katalin tanárnő, német

Greznár Gergely tanulószoba vezető, felzárkóztató és tehetséggondozó órák

Százados Zsuzsanna- gyógypedagógus

Horváth Betty tanítónő

Technikai dolgozók:

Glaszhütter Tünde,  Perchel Márk

Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány u. 14.
Telefon: 06-22-354-104   E-mail: iskola.vertesboglar@gmail.com

Iskolánk facebook oldala >>

Közérdekű adatok

OM azonosító: 030146