Öko-iskola

A Vértesboglári Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola a 2016-2017-es tanév első felében elnyerte az ÖKO Iskola címet. Mindezt nagy eredménynek könyvelhetjük el, hiszen szigorú kritériumoknak kellett megfelelnünk. Azon túl, hogy biztosítottuk az ehhez szükséges tárgyi feltételeket, egységesítettük a tanmeneteket és szabályzatokat. Kiemeltük a kapcsolódási pontokat a tananyagban, illetve felhívtuk a gyerekek figyelmét a környezettudatosságra. A projekt megvalósítását a szülők is támogatták.

Sok olyan versenyen veszünk részt, amely a környezetvédelemmel, fenntarthatósággal kapcsolatos. Ez főként az informatika, kerékpáros és természetvédelmi szakkör keretében zajlik. Ezenkívül megújult erővel szelektíven gyűjtjük a hulladékot, etetjük a madarakat.

Folyamatos feladatok a tanév során:

• 1-8 évfolyam: szelektív hulladékgyűjtés, elemgyűjtés, részvétel a pontvelem programban
  • 5. évfolyam: természetes és épített környezetünk megismerése
  • környezetvédelmi szakkör: téli madárvédelem
  • környezetvédelmi szakkör, fizika óra: tisztasági őrjárat
  • 7.- 8. évfolyam: energiagazdálkodás projekt ( fizika óra keretein belül)
  • kerékpáros szakkör : biztonságos közlekedés, gyalogos és kerékpáros közlekedés népszerűsítése
  • kézműves szakkör: újrahasznosított és hagyományos anyagok felhasználása
  • erdei iskola

ÖKOFAL: környezetvédelmi szakkör

Könyvtár: környezettel, fenntarthatósággal foglalkozó kiadványok bővítése, ökosarok kialakítása

Öko-iskolai adatbázis  (ide kattintva megtekinthető az adatbázis)

Témahetek

Iskolai témahetek -iskolánk mind a három témahéten részt vesz :)

• a „Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét 2019. február 25. és 2019. március 1. között,
  • a fenntarthatósági témahét 2019. március 18. és 2019. március 22. között,
  • a digitális témahét 2019. április 8. és 2019. április 12. között lesz.
Az oldal a világ legkönnyebben használható weboldalkészítőjével, a Mozellóval készült.

.